W związku z rozpoczęciem robót budowlanych długo wyczekiwanej przez mieszkańców budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią w Kleczy Dolnej przysiółek Pniaki informujemy, że w okresie od 24 maja br. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu pojazdów. Poniżej najważniejsze informacje:

  1. Roboty budowlane będą prowadzone przez pięć dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku).
  2. W związku z realizacją robót droga może być częściowo zamknięta, jednak nie częściej niż dwa razy w tygodniu (w zależności od postępu prac i warunków pogodowych). Wykonawca jest zobowiązany informować mieszkańców oraz firmy pracujące w tym rejonie z dwudniowym wyprzedzeniem.
  3. W pozostałe dni tygodnia będzie ograniczony ruch samochodów osobowych oraz z tonażem do 3.5 T. W miejscach gdzie będzie to możliwe Wykonawca wykona tzw. mijanki. Samochody o wyższym tonażu do indywidualnego uzgodnienia (Wykonawca – Mieszkańcy).
  4. Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wadowicach. Przejazd dla pojazdów uprzywilejowanych wg obowiązującej procedury będzie cały czas dostępny.
  5. Wykonawca przed zjazdem z drogi krajowej postawi tablicę informującą o terminach zamknięcia drogi oraz utrudnieniach związanych z przejazdem, a także z numerem telefonu do Wykonawcy. Dodatkowo zamontuje sygnalizację świetlną.
  6. Nad koordynacją prac będzie czuwał wyznaczony przedstawiciel WPWiK Sp. z o.o. Ponadto na stronie WPWiK na bieżąco będą informacje dotyczące prowadzonych robót budowlanych. Jakiekolwiek uwagi i zapytania dotyczące inwestycji prosimy kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 660 773 604, 604 962 735.

Więcej informacji o prowadzonej inwestycji przeczytają Państwo TUTAJ i TUTAJ.

Wykonawcą robót jest Krzysztof Krzesiński Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „METALDREW” z Kukowa. Zadanie ma zostać zrealizowane w terminie do 15 października 2021 r.

Osobą odpowiedzialną za koordynację robot jest Pan Dariusz Kawiorski, nr tel. 574 230 730.

Mając na względzie wspólne przedsięwzięcie prosimy o wyrozumiałość i współpracę z Wykonawcą.