Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Komórki lokatorskie - (nie)zbędny luksus

Mieszkanie w bloku, ma swoje wady i zalety. Podział kosztów utrzymania bloku na wiele rodzin, jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć dużych opłat za mieszkanie. Problemem może okazać się jednak za mały metraż, który utrudnia przechowywanie rzeczy i nie daje odpowiedniej przestrzeni do życia. Nawet robiąc gruntowne porządki w domu, zawsze mamy takie przedmioty, które są dość problematyczne. Jest jednak na to pewien, sprawdzony sposób. Koniecznie sprawdź, jak przechowywać zbędne rzeczy, przy małym mieszkaniu.

Idealny sposób, na przechowywanie zbędnych rzeczy.

Dla wielu osób, dodatkowe miejsce, w którym będą mogli przechowywać niepotrzebne lub rzadko używane rzeczy to istotna rzecz. Najczęściej decydują się na wynajęcie lub zakup garażu, który doskonale sprawdzi się jak magazyn. Czy jest to jednak dobry pomysł? Niestety nie! Garaże najczęściej znajdują się na zewnątrz. Mało tego, często znajduje się daleko od bloku, w którym mieszkamy. Panuje w nich chłodne, wilgotne powietrze, które może uszkodzić przechowywane rzeczy. Zamiast przepłacać za garaż, do którego trzeba będzie dojść, lepiej postawić na prostsze rozwiązanie- komórki lokatorskie.

Komórki lokatorskie to swego rodzaju schowki lub nowoczesne piwnice, które znajdują się w tym samym bloku co mieszkanie. Ich powierzchnia nie wlicza się do metrażu mieszkania, a łatwy dostęp umożliwia przechowywanie w nich najpotrzebniejszych rzeczy. Najczęściej wykonane są z metalu lub drewna i wyglądają jak boksy. Taki sposób montażu sprawia, że są one trwałe i solidne, a zamknięcie na zamek sprawia, że komórka jest bezpieczniejszą alternatywą tradycyjnej piwnicy.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Kraków Bronowice

Komórki lokatorskie- komfort mieszkania.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do magazynowania. W komórce przechowywać można zarówno przedmioty duże jak i małe, a nawet przetwory, narzędzia czy ubrania. Wszystko zależy od warunków jakie panują w pomieszczeniu. Zaletą korzystania z tego typu miejsca magazynowego, jest swobodny dostęp, bezpieczeństwo oraz stała kontrola. Bramy, które zamykane są na klucz, stanowią skuteczną przeszkodę dla złodzieja, stąd coraz więcej deweloperów decyduje się na komórki lokatorskie. Dodatkowe pomieszczenie daje komfort życia w niezagraconym mieszkaniu. Stare książki, rower, sanki dziecka czy ozdoby choinkowe mają swoje miejsce z daleka od codziennej przestrzeni przeznaczonej do życia. Na nowo budowanych osiedlach komórki lokatorskie są często na tym samym piętrze co mieszkanie. To świetne rozwiązanie ułatwia dostęp do potrzebnych przedmiotów bez konieczności przechodzenia w podziemia budynku, co jest niewątpliwym atutem dla osób starszych, dzieci czy osób z niepełnosprawnościami.