Współcześni mężczyźni doceniają efektowną biżuterię. Zdają sobie sprawę, że nawet jedna umiejętnie dobrana ozdoba może całkowicie odmienić zwyczajną stylizację. Ogromny wybór biżuterii męskiej sprawia, że każdy ma szansę znaleźć dodatki idealne dla siebie. Niestety problem mają mężczyźni pracujący w miejscach, gdzie obowiązuje ścisły dress code, gdyż nie mogą nosić dodatków, które rzucają się w oczy. Jaką biżuterię wybrać do pracy?

Eleganckie bransolety męskie

Mężczyzna zakładający do pracy elegancki garnitur zazwyczaj nie może pozwolić sobie na wybór bardzo ozdobnych, kolorowych bransolet. Nie oznacza to jednak, że musi całkowicie rezygnować z tego typu biżuterii. Powinien wybierać bransolety klasyczne, proste, najlepiej wykonane z wysokogatunkowej skóry naturalnej i stali szlachetnej. Odpowiednim wyborem będą również modele w całości wykonane z łańcucha.

Naszyjniki pasujące do minimalistycznych stylizacji

Szykując się do pracy nie musimy rezygnować z naszyjników męskich. Należy mieć jednak na względzie, że takiej biżuterii nie można nosić na wierzchu. Z tego względu musimy zrezygnować z naszyjników krótkich. Odpowiednie będą natomiast modele, które w godzinach pracy można ukryć pod ubraniem. Warto zwrócić uwagę na stylowe naszyjniki z krzyżami ze stali nierdzewnej, naszyjniki z kotwicami (motywy morskie są obecnie bardzo popularne w męskiej biżuterii, czy bardzo modne w tym sezonie naszyjniki z nieśmiertelnikami na kulkowych łańcuszkach.

Biżuteria męska odpowiednia do pracy

Stylowe spinki do mankietów

Biżuterią, która zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla mężczyzn są spinki do mankietów. Nawet w przypadku bardzo eleganckich stylizacji mężczyzna ma dużą dowolność w wyborze tego typu dodatków. W tym sezonie modne są zarówno spinki proste, jak i bardzo ozdobne. Znajdziemy modele wykonane ze srebrnej, złotej, a nawet czarnej stali szlachetnej. Ciekawą propozycją dla panów szukających biżuterii unikalnej są spinki do mankietów pod grawer. Są one niewielkie, jednak zupełnie wystarczające do wygrawerowania swoich inicjałów.

Unikalne breloki do kluczy

Jeżeli nie chcemy nosić klasycznej biżuterii, a jednocześnie nie chcemy rezygnować ze stylowych dodatków – warto zainteresować się brelokami męskimi. Efektowne breloki można przypiąć do kluczy, czy aktówki. Jeżeli chcemy, możemy wykonać na nich grawer. W tej chwili w sprzedaży dostępne są minimalistyczne, eleganckie breloki w postaci nieśmiertelników.

Obrączki męskie jako uzupełnienie eleganckiej stylizacji

Obrączki męskie to biżuteria, która już dawno przestała symbolizować jedynie zawarcie związku małżeńskiego. Dziś obrączki często nosi się tylko i wyłącznie w charakterze ozdób. Bardzo popularną praktyką jest wykonywanie na nich graweru. Do pracy najlepiej jest wybierać obrączki klasyczne wykonane ze stali szlachetnej. Bardzo efektownie prezentują się obrączki srebrne, choć znajdziemy też modele wykonane ze złotej, a nawet czarnej stali szlachetnej. W tym sezonie bardzo modne są obrączki łączące w sobie różnokolorowe metale.