Wielu z nas przynajmniej raz w swoim życiu zdecydowało się na zakup biżuterii, który okazał się zupełnie nietrafiony. Okazało się, że niepotrzebnie wydaliśmy pieniądze, gdyż biżuteria i tak przez większość czasu leżała w szufladzie. Jak uniknąć błędów przy zakupie biżuterii? podpowiada Manoki.pl

Złej jakości dodatki

Jednym z podstawowych błędów, których powinniśmy unikać jest kupowanie biżuterii słabej jakości. Często zdarza się tak, gdy kupujemy dodatki od niesprawdzonych sprzedawców. W takim przypadku może się okazać, że kupujemy biżuterię (jak nam się wydaje) złotą, po czym za kilka miesięcy (a często nawet szybciej) zauważamy, że zaczyna ona tracić kolor. Problem jest tym większy, gdy dajemy tę biżuterię w prezencie.

Kupowanie dodatków z nieodpowiednich surowców

Kolejnym błędem jest kupowanie na prezent biżuterii wykonanej z nieodpowiednich materiałów. Jeżeli zdecydowaliśmy, że podarujemy komuś biżuterię, powinniśmy obserwować jaki rodzaj ozdób nosi dana osoba. W takim wypadku nigdy nie powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Gdy widzimy, że osoba, którą chcemy obdarować nosi złoto, nigdy nie kupujmy jej biżuterii srebrnej.

Warto również dowiedzieć się, czy nie ma ona alergii na metal. Osoby uczulone na metal nie mogą nosić żadnej biżuterii poza tą, która wykonana jest z hipoalergicznej stali szlachetnej.

Unikajmy taniej sztucznej biżuterii

Niezależnie od tego, czy kupujemy biżuterię dla siebie, czy też zamierzamy ją komuś podarować – koniecznie unikajmy taniej, sztucznej biżuterii. Tego typu dodatki są mało estetyczne, a w pewnych wypadkach mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia (istnieje możliwość wystąpienia alergii).

Błędy przy zakupie biżuterii – jak ich uniknąć?

Nie oznacza to, że musimy kupować jedynie biżuterię ze srebra czy złota. Bardzo dobrym wyborem może być biżuteria ze stali nierdzewnej, która prezentuje się równie atrakcyjnie jak srebro czy złoto, a przy okazji jest surowcem wyjątkowo wytrzymałym.

Nie oszczędzajmy na biżuterii

Oszczędzanie na biżuterii nie zawsze jest dobrym pomysłem. Nie znaczy to, że musimy kupować jedynie najdroższe dodatki. Warto jest jednak unikać biżuterii sztucznej charakteryzującej się niską ceną, ale i niską jakością (wyjątkiem jest sytuacja, kiedy wiemy, że założymy daną ozdobę tylko jeden raz).

Zapominamy, że biżuteria ma być dopełnieniem stylizacji

Często decydujemy się na zakup biżuterii tylko dlatego, że znakomicie prezentuje się na zdjęciu, czy na modelu (jednocześnie zapominamy, że zdjęcia w gazetach i w internecie są poddawane retuszowi), po czym okazuje się, że ozdoba ta zupełnie nie pasuje do nas. Pamiętajmy, że idealna biżuteria powinna pasować do naszej urody, a także indywidualnego stylu.

Sprawdzajmy rozmiar biżuterii

Często popełnianym błędem jest kupowanie biżuterii w niewłaściwym rozmiarze. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy kupujemy ozdoby przez internet, a także biżuterię na prezent. Pamiętajmy, że odpowiedni rozmiar jest koniecznym warunkiem, żeby biżuteria wyglądała dobrze. Jeżeli zamierzamy kupić bransoletkę jako upominek, jednak w żaden sposób nie jesteśmy w stanie sprawdzić rozmiaru osoby, którą chcemy obdarować, być może bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup broszki.