Oryginalne meble na taras – jaki komplet wybrać?

Lato spędzone na przydomowym tarasie to świetna propozycja na relaks – chcąc zaaranżować tę przestrzeń, warto wykorzystać niebanalne meble na taras. Szukając inspiracji na nietuzinkową strefę wypoczynkową, warto wybrać jeden z najgorętszych trendów!

Technorattanowe meble na nowoczesny taras

Meble z technorattanu są obecnie jednymi z najchętniej kupowanych – są one lekkie, trwałe oraz zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Olbrzymia różnorodność elementów w kolekcjach tego typu sprawia, że znalezienie idealnych mebli, dopasowanych do potrzeb, jest bardzo proste. Technorattanowe meble na taras warto ustawić w cieniu parasola – tak zaprojektowana przestrzeń wypoczynkowa doceniona zostanie przez wszystkich domowników.

Meble rattanowe na taras w stylu boho

Romantyczny nastrój i sielankową atmosferę stworzyć można bez trudu, wykorzystując eleganckie meble rattanowe. Styl boho to jeden z chętniej wykorzystywanych trendów i prosty sposób na to, by taras znacząco się wyróżniał. Piękne meble na taras z tego tworzywa zaproponuje marka Vimine producenta Gardenspace. Kolekcja Vimine to eleganckie fotele, krzesła, kosze i lampiony wyplatane z naturalnego rattanu – ręczny proces plecenia nadaje meblom i dodatkom niepowtarzalnego charakteru. Warto dodać, że marka Gardenspace dba o środowisko naturalne – rattan wykorzystany do produkcji mebli pochodzi z ekologicznych plantacji o zrównoważonym rozwoju.

Nietuzinkowe meble na taras – fotel wiszący w kształcie kokonu

Szukając sposobów na oderwanie się od codziennych problemów, warto wykorzystać na tarasie fotel wiszący w kształcie kokonu. Mebel taki z pewnością przyciągnie wzrok i sprawi, że przestrzeń wypoczynkowa nabierze wyjątkowej oprawy. Siedzisko fotela znajduje się w głębokim koszu – jest ono osłonięte zarówno przed silnym słońcem, jak i podmuchami wiatru. Kokon zawieszony nad ziemią to stabilna konstrukcja, która pozwoli swobodnie bujać w obłokach, odpoczywać, drzemać.

Meble na taras o niewielkich rozmiarach

Dysponując niewielkim tarasem, nie trzeba rezygnować z odpoczynku blisko natury. Kawowe meble na taras pozwolą na elegancką aranżację i stworzenie strefy wypoczynkowej dla dwojga. Ciekawą propozycją okażą się lekkie krzesła osadzone na aluminiowych stelażach, w których siedzisko i oparcie wykonane jest z innowacyjnej liny polipropylenowej. Lina ta nie rozciąga się, nie wchłania wilgoci, pozwala na stałe wentylowanie skóry użytkownika. Uzupełnieniem dla krzeseł będzie niewielki stolik kawowy.