Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca citroena, który wczoraj spowodował zdarzenie drogowe w Andrychowie. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy. Teraz grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W czwartek (26 maja br.) dyżurny andrychowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na ul. Wietrznego w Andrychowie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca citroena stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w znak drogowy. Jak się okazało kierujący był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O jego przyszłości zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu wadowickiego, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Trzeźwość i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to gwarancja bezpiecznej podróży.