Za nami Ogólnopolski Zjazd Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Tym razem to Wadowice stały się gospodarzem jubileuszowego – dziesiątego zjazdu.

DSC 4296 scaled - Wadowice nagrodzone tytułem „Przyjaciela Dużych Rodzin”

Tradycją jest, że podczas Zjazdów Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” Zarząd przyznaje wyróżnienia w uznaniu zasług dla tworzenia dobrego klimatu dla rodzin oraz wkład w tworzenie polityki rodzinnej. Nagroda „Przyjaciel Dużych Rodzin” przyznawana jest od 2014 r. Mogą otrzymać ją osoby fizyczne, gminy, powiaty, instytucje oraz inne podmioty, które prowadzą działalność w obszarze wspierania rodziny. To uhonorowanie dobrych praktyk na rzecz rozwoju i wzmacniania rodziny. Nagrodą jest rzeźba wykonana z kamienia, autorstwa Łukasza Krupskiego. Przedstawia ona wtuloną w siebie rodzinę z dziećmi, symbolizując miłość, oddanie i trwałość więzi rodzinnych.

W czasie X Zjazdu Dużych Rodzin nagrodę, statuetkę i tytuł „Przyjaciel Dużych Rodzin” otrzymali: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, prof. Marek Kośny, ekspert Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, prodziekan Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Miasto Wadowice!

W sobotę, 2 lipca 2022 r., w Wadowickim Centrum Kultury odbył się panel społeczno-ekonomiczny pt. „Polityka rodzinna – co udało się osiągnąć i co dalej?” z udziałem Minister Pracy i Polityki Społecznej Marleny Maląg, Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka, przewodniczącego Rady do spraw Rodziny, Edukacji i Wychowania przy Prezydencie RP prof. Andrzeja Waśko, eksperta Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” prof. Marka Kośnego z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Dyskusję poprowadził prof. Łukasz Hardt z Uniwersytetu Warszawskiego.

W trakcie  Zjazdu odbyło się także spotkanie z influencerami. Gośćmi Judyty Kruk i Elżbiety Woźniak- Łojczuk byli: Ania Marszałek – żona, mama sześciorga dzieci, wychowywanych w edukacji domowej. Współautorka podcastu „Więcej niż edukacja”. Współzałożycielka Magazynu Kreda, historyk, Paulina Chmielewska – wysoko wrażliwa mama szóstki dzieci, projektantka i stylistka, Damian Tomzik – mąż i ojciec trzech córek, którym towarzyszy w uczeniu się poza szkołą. Razem z Żoną prowadzi markę MIUMMASH oraz Wincenty Pipka – psycholog, coach, trener komunikacji w parze. Mąż, ojciec, dziadek.

Zwieńczeniem wydarzenia był koncert na wadowickim rynku. Na scenie zagrał Joszko Broda wraz z rodziną, który zaczarował polskie i ukraińskie dzieci. Gwiazdą wieczoru był także zespół Czeremszyna. Ich folkowa słowiańska muzyka, łącząca dźwięki polsko-białorusko-ukraińskie poruszyła nasze serca!