Kino Pod Gwiazdami - Ponikiew, Zawadka, Babica

Kino pod Gwiazdami to wakacyjne pokazy filmowe w sołectwach gminy Wadowice. Tegoroczna edycja odbędzie się w długi weekend sierpniowy w Ponikwi, Zawadce i Babicy.

POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ
Reż. Nicolas Bedos
12 sierpnia 2022 r. o godz. 20:30
Ponikiew
- teren przy szkole

Organizator zapewnia leżaki, zachęcamy jednak do zabrania własnych koców lub siedzisk oraz przekąsek.

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik   komiksów Victor (Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym   chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (Fanny  Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w   której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy   stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna   Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko  – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.


WŁOSKIE WAKACJE
Reż. James D’Arcy
13 sierpnia 2022 r. o godz. 20:30
Zawadka - boisko LKS Łysa Góra

Na uczestników będą już czekały wygodne leżaki, ale jak zawsze zachęcamy do zabrania również własnych koców lub      poduszek i ulubionych przekąsek.

Malownicza wioska w Toskanii, lokalne wino, najlepsze risotto i włoskie słońce, które zmienia wszystko. Czy można wyobrazić  sobie lepsze miejsce? Robert i jego syn Jack od lat utrzymują kontakt raczej sporadycznie, a jedną z niewielu łączących ich  rzeczy jest rodzinna willa w Toskanii. Kiedy Jack wpada w finansowe tarapaty, postanawia odezwać się do ojca i namówić go  do sprzedaży domu. Obaj chcą jak najszybciej załatwić sprawę, podpisać odpowiednie papiery i wrócić do swojego  londyńskiego życia. Wszystko jednak komplikuje się, gdy na miejscu zamiast pięknego domu, który zapamiętali, zastają   kompletną ruinę… 


NA RAUSZU
Reż: Thomas Vinterberg
14 sierpnia 2022 r. o godz. 20:30
Babica - Boisko LKS Babica

Organizator zapewnia leżaki, zachęcamy jednak do zabrania również własnych koców lub poduszek i ulubionych przekąsek.

„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka  alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą  długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…

 

 

 Wstęp wolny!


IT Wadowice: Kino Pod Gwiazdami - Ponikiew, Zawadka, Babica