„Było wspaniale”. Już po premierze nowego musicalu „Teatru Nasz”

„Przyjdą zaś”– zachęcał słowami Jana Pawła II Paweł Jarosz – reżyser i opiekun „Teatru Nasz”, a działo się to po ubiegłorocznej premierze spektaklu „Anastazja”. Jego życzenie spełniło się. 15 września br. sala teatralna w szkole w Kleczy Dolnej po raz kolejny po brzegi wypełniła się widzami. Wszyscy przybyli na oficjalną premierę najnowszego dzieła zespołu wchodzącego w skład Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach – musicalu „Dźwięki muzyki”.

Jeśli ktoś wybierając się na widowisko „Teatru Nasz” liczył na beztroską zabawę, mógł się rozczarować. Musical „Dźwięki muzyki” oparty został bowiem na autobiografii arystokratki Marii von Trapp. Jego akcja toczy się w Austrii w 1938 roku. Główna bohaterka o imieniu Maria jest zakonnicą, która na jakiś czas staje się guwernantką u wielodzietnej rodziny kapitana von Trappa. Tam zyskuje nie tylko sympatię dzieci, ale też miłość samego kapitana. Tymczasem nad Austrią zbierają się chmury – kraj zostaje opanowany przez hitlerowskie Niemcy… – Kiedy w grudniu 2021 roku zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu, nie wiedzieliśmy, że tragiczne okoliczności sprawią, że kontekst dziejowy wykorzystany w naszym musicalu, stanie się niestety znów aktualny. Dzieje się tak przez napaść Rosji na Ukrainę – mówił po premierze Paweł Jarosz, reżyser spektaklu. Podkreślał przy tym, że obecny czas sprawił, że nad dziełem pracował międzynarodowy zespół. W jego skład weszli bowiem Ania i Lev z Ukrainy. Obok nich nad spektaklem pracowało ponad 30, głównie bardzo młodych osób, pokazując ogromne zaangażowanie oraz świetne umiejętności teatralne i wokalne. Obok gry aktorskiej, uwagę zwracały profesjonalna scenografia, oświetlenie, nagłośnienie oraz kostiumy. Podsumowując – znów obejrzeliśmy fantastyczne widowisko „Teatru Nasz”.

premiera Dzwięków muzyki w wykonaniu Teatru Nasz z Kleczy Dolnej

Było przepięknie. Tak elektryzująco, że sama w pewnym momencie miałam ochotę wstać z fotela, wejść na scenę i zagrać z Wami, poczuć się częścią tego znakomitego zespołu. Byliście autentyczni, taniec, śpiew i gra aktorska były na najwyższym poziomie. Za to wszystko składam wielkie podziękowania – mówiła po spektaklu wicestarosta Beata Smolec.
Wczoraj Pan Paweł Jarosz pytał mnie, czy będę na musicalu. Zgodnie z prawdą odpowiedziałam, że oczywiście, że czekam z niecierpliwością na tę ucztę duchową. I tak było, zagraliście rewelacyjnie – dodawała Zofia Kaczyńska, przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach. Towarzyszył jej Marek Cimer, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu, który również nie krył zachwytu nad właśnie obejrzanym widowiskiem. – Teatr dopracował każdy szczegół. Było wspaniale – komentował.

We wrześniu i październiku „Teatr Nasz” zaplanował w sumie 21 pokazów „Dźwięków muzyki”. Na wszystkie spektakle bilety już się wyprzedały. Zaglądajcie Państwo jednak na profil teatru na facebook-u. Być może jeszcze w tym roku zespół przekaże dobre wieści o kolejnych pokazach.