Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali oszustów działających metodą „na wnuczka”. Mężczyźni wpadli tuż po dokonanym przestępstwie na 71-latce z powiatu wadowickiego, od której wyłudzili ponad 100 000 zł. Policjanci z Wadowic przejęli zatrzymanych i na podstawie posiadanych dowodów przedstawili im zarzuty. Teraz oszuści najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Miesiąc temu małżeństwo z powiatu krakowskiego padło ofiarą przestępców działających metodą „na wypadek córki” i straciło 60 000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie wszczęła Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni z tej jednostki wpadli na trop dwóch, wspólnie działających metodą „na wnuczka” oszustów. Ustalili, że 28 i 31-latek z Krakowa mogą być odpowiedzialni za to przestępstwo. Nadto, obaj wytypowani mężczyźni byli notowani za udział w tego typu oszustwach. 10 marca br. policjanci namierzyli ich i zatrzymali na ulicy w Krakowie.  

Zatrzymani mężczyźni wówczas mieli przy sobie reklamówkę wypełnioną gotówką w kwocie 109 tysięcy złotych. Kryminalni z powiatu krakowskiego w porozumieniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach ustalili, że zabezpieczona przy sprawcach  gotówka pochodzi z oszustwa, dokonanego przez nich tego dnia metodą „na wypadek wnuczka”, na szkodę 71-letniej kobiety z powiatu wadowickiego. 28 i 31-latka przejęli więc wadowiccy śledczy, którzy na podstawie posiadanych materiałów przedstawili zatrzymanym zarzut oszustwa.

Wczoraj (13 marca br.) Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Podejrzanym grozi kara zwiększona o połowę czyli nawet do 12 lat więzienia, ponieważ działali w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 

  • Biała reklamówka wypełniona gotówką w bilonach 100 złotowych
  • Policjant pionu kryminalnego z zatrzymanym, który ma kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu, idą przed komendą.
  • Policjant pionu kryminalnego prowadzący zatrzymanego po korytarzu w komendzie.
  • Zabezpieczona gotówka w banknotach 100 złotowych, część  zwinięta w rulon.

Film film_-_prowadzenie_do_radiowozu_zatrzymanych_oszustow_dzialajacych_metoda_na_wnuczka.mp4

Pobierz plik film_-_prowadzenie_do_radiowozu_zatrzymanych_oszustow_dzialajacych_metoda_na_wnuczka.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.58 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.19 KB