Campus Bemke - Spotkanie z Kubą Wygnańskim

Campus Bemke zaprasza 30 marca na spotkanie z Kubą Wygnańskim, który opowie o budowaniu postaw obywatelskich na poziomie lokalnym oraz wzmacnianiu sieci społecznych i ich potencjale pozytywnego wpływu na rozwój społeczności lokalnej.

Gość Campusu  podzieli się refleksją dlaczego takie działania są ważne i jak w nie mądrze inwestować, by przyniosły obfite owoce. Wspólnie porozmawiamy o szansach, ale i o wyzwaniach podobnych inicjatyw. Rzecz jasna, to wszystko w odniesieniu do rozwijanego projektu Campusu Bemke.

Gdzie?

Campus Bemke – Aula Szkoły na Kopcu (wejście B).
Collegium Marianum Księży Pallotynów
Klecza Dolna 1
34 - 100 Wadowice
tel. 48 33 872 20 50

Kiedy?

30 marca 2023 r., czwartek, godz. 17.00 – 18.15

Kuba Wygnański:  Socjolog, współtwórca i działacz wielu organizacji pozarządowych. Obecnie prezes Fundacji Stocznia.  Badacz społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu i filantropii w Polsce. Autor licznych publikacji i wystąpień na temat budowania społeczeństwa obywatelskiego, znaczenia „trzeciego sektora” oraz roli organizacji pozarządowych i wolontariatu. Laureat wielu wyróżnień, m. in. Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego, Nagrody Totus Tuus i Nagrody im. ks. Józefa Tischnera, Senior Ashoka Fellow.

Serdecznie zapraszamy!

Fotografia Kuby Wygnańskiego ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego.