Akumulatorowe nożyce do żywopłotu – zadbaj o żywopłot w odpowiedni sposób!

Pielęgnacja ogrodu to wiele różnorodnych czynności, nie tylko wycinanie trawy, ale również sezonowe dbanie o żywopłot. Nożyce akumulatorowe do żywopłotu umożliwiają przycinanie roślin zgodnie z własnymi preferencjami. Dowiedz się czym charakteryzują się nożyce akumulatorowe, jakie mają zalety i jak możesz wykorzystać je w Twoim ogrodzie. 

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu – czym wyróżnia się to narzędzie? 

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu należą do coraz częstszego wyposażenia każdego ogrodnika. Dzięki nim pielęgnacja roślinności staje się dużo prostsza, a uformowanie żywopłotu w fantazyjny kształt nie sprawia dużej trudności. Narzędzia te zasilane są specjalną baterią, która zapewnia ich długi czas pracy, a także znacznie ułatwia operowanie nimi w porównaniu do ręcznych sekatorów. 

Ponadto nożyce do żywopłotu akumulatorowe pracują cicho i stanowią doskonałe rozwiązanie nie tylko w niewielkich ogrodach czy działkach, ale także na większych działkach. Większość urządzeń oferuje możliwość wymiany baterii, co znacznie przyczynia się do przedłużenia ich pracy. Z ich pomocą możesz uzyskać zadbany żywopłot bez ciężkiej pracy, niezależnie od tego, czy przycinasz niewielkie, czy bardzo duże żywopłoty. 

Zalety nożyc akumulatorowych 

Zastanawiasz się, dlaczego akumulatorowe nożyce do żywopłotu cieszą się dużą popularnością? Wśród zalet nożyc można wymienić przede wszystkim ich cichą pracę, ale także lekką wagę i prostotę obsługi. Dodatkowo w przeciwieństwie do nożyc elektrycznych nie są ograniczone one długością kabla, a także nie wydzielają one szkodliwych spalin, tak jak robią to nożyce spalinowe. Jednak te rozwiązania nie są tak popularne i wciąż często używane są tradycyjne sekatory, które wymagają ogromnej siły, aby odpowiednio skrócić żywopłot czy ukształtować większe rośliny w oryginalne kształty. 

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu umożliwią Ci nie tylko łatwiejsze przycinanie nadmiernie wyrosłych gałęzi, ale także pomogą uformować cały żywopłot w estetyczną zieloną ścianę, która rozpościera się tuż za ogrodzeniem, wytycza główne ścieżki czy przedziela różne części ogrodu. Twoja praca będzie łatwiejsza, a dzięki temu znacznie szybsza i bardziej produktywna. 

Dostępne w ofercie Kärcher nożyce do żywopłotu HGE posiadają obracany w zakresie 180° uchwyt, który odciąża ramiona i barki użytkownika, dzięki czemu są one bardzo ergonomiczne. Ponadto użytkownik może wybrać pomiędzy maksymalną mocą a maksymalną prędkością, a wszystkie ścięte gałęzie zrzucane są bezpośrednio na ziemię za pomocą specjalnej miotełki. Urządzenia te posiadają także funkcję piłowania, która jest szczególnie przydatna podczas pracy z żywopłotami, w których niekiedy występują grubsze gałęzie. Nożyce akumulatorowe wyposażone są w 36-woltową baterię litową. Można ją błyskawicznie naładować przy użyciu platformy bateryjnej Battery Power. 

Warto zwrócić uwagę także na nożyce do żywopłotu na wysięgniku, które posiadają mechanizm szybkiego mocowania i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. Obecna w nich regulowana głowica tnąca, sprawia, że dostępne są cztery stopnie kąta nachylenia, aż do 115°. Wyróżnia je także pasek na ramię, który gwarantuje optymalny rozkład ciężaru urządzenia, dzięki czemu ramiona użytkownika są odciążone nawet podczas długiej pracy. 

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu – na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

Wybierając akumulatorowe nożyce do żywopłotu chcesz ułatwić swoją pracę w ogrodzie? Zwróć uwagę na to, by miały one ergonomiczny uchwyt, przeznaczony do trzymania obiema rękami. Część dostępnych na rynku modeli posiada uchwyty ruchome, które umożliwiają pracę zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pamiętaj o tym, że nożyce powinny być wyposażone w odpowiednie osłony, które zapobiegają wystąpieniu kontuzji.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając nożyce akumulatorowe do żywopłotu? Warto zwrócić uwagę na moc silnika, która bezpośrednio wpłynie na efektywność pracy. Jeżeli posiadasz ogród o niewielkich rozmiarach pełen niewielkich roślin wystarczą Ci nożyce z podstawowymi parametrami, jeżeli jednak chcesz znaleźć urządzenie umożliwiające modelowanie większego żywopłotu warto zdecydować się na model o większej mocy, polecane są wówczas modele z wysięgnikiem.

Bardzo istotną częścią budowy nożyc są także ostrza. W urządzeniach tego typu można wyróżnić ostrza jedno- i dwustronne. Ostrza jednostronne służą do dłuższego cięcia, dzięki czemu znacznie skracają one czas pracy. Jeżeli masz płaski i szeroki żywopłot warto zdecydować się właśnie na nie. Natomiast urządzenia o ostrzach dwustronnych przydadzą się szczególnie do dokładnego cięcia, dlatego jeżeli chcesz uformować swoje rośliny w fantazyjne kształty wybierz właśnie je. Ponadto wyróżniają się one mniejszą częstotliwością wibracji, co szczególnie ważne jest przy dłuższej pracy.

Aby urządzenie było ergonomiczne i proste w obsłudze zwróć uwagę także na jego wagę. Szczególnie istotne jest to przy długim procesie pielęgnacyjnym roślin o dużej powierzchni. Powszechnie uważa się, że najlepsze do precyzyjnych prac są nożyce akumulatorowe o wadze maksymalnie 3 kg.

Wybierając akumulatorowe nożyce do żywopłotów warto zwrócić uwagę także na pojemność baterii, czas jej działania i ładowania, a także wybrać urządzenie zaufanego producenta, tak, aby nie musieć martwić się o gwarancję czy serwisowanie.