Narzekacie na brak planów na długi weekend?  Spędźcie ten wolny czas z przyrodą w naszym mieście. Odkryj piękno dzikiej przyrody w towarzystwie ekspertów.

ficedula 1024x577 - Spędź długi weekend z przyrodą w Wadowicach!

Stowarzyszenie Ficedula zaprasza na przyrodnicze spacery po Gminie Wadowice. Już w najbliższy długi weekend zapraszają na przyrodnicze spacery w ramach projektu „Woda, przyroda i ja”. Planowane są trzy spacery – są one dedykowane dla rodzin z dziećmi.

Pójdziemy na spacer do lasu na Górze Jaroszowickiej, poznamy drzewa i rośliny rosnące w lesie. Coś zbudujemy… czemuś bliżej się przyjrzymy… coś posłuchamy… Nauczymy się tropów i śladów jakie zostawiają dzikie zwierzęta. Porozmawiamy również o rzece Skawie i przyjrzymy się jej mieszkańcom. To będzie super przyroda! – informują organizatorzy

Udział w spacerach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Na spacer można się zapisać pod numerem telefonu 888-667-166 (Kuba) lub 530-815-262 (Zuza).

1 spacer: 10 czerwca (sobota) – spacer nad stawami

Godzina: 10:00
Miejsce zbiórki: ul. Podstawie, Wadowice – miejsce zbiórki oznaczone na MAPIE

2 spacer: 11 czerwca (niedziela) – spacer nad stawami

Godzina: 10:00
Miejsce zbiórki: ul. Podstawie, Wadowice –  miejsce zbiórki oznaczone na MAPIE
Spacery nad stawami będą bogate w treści ornitologiczne. Będziemy wpatrywać się mocno i w tafle wody i w niebo. Porozmawiamy trochę o wodnej przyrodzie i dzikich zwierzętach – często spotykanych i trochę bardziej skrytych. Zapraszamy wszystkich, zarówno mniejszych i większych miłośników przyrody.

3 spacer: 11 czerwca (niedziela) – spacer nad rzeką Skawą i u podnóża Jaroszowickiej Góry

Godzina: 10:00
Miejsce zbiórki: Pętla w Jaroszowicach – miejsce zbiórki oznaczone na MAPIE

Spacery organizowane są w ramach realizacji zadania publicznego pt. „Woda, przyroda i ja” współfinansowanego ze środków Gminy Wadowice i Stowarzyszenia Ficedula.