Black Friday promocja artykuły sponsorowane

WadowICE – czyli lodowisko na wadowickim rynku

Tego jeszcze nie było!  Lodowisko  na wadowickim rynku! Wielu na to czekało. To będzie najatrakcyjniejsza zima w Wadowicach od lat!

Lodowisko o powierzchni 450 m2 wraz z pełną infrastrukturą już niebawem pojawi się na płycie wadowickiego rynku. Tafla o wymiarach 18 na 25 metrów będzie położona na specjalnym podeście nieingerującym w podłoże. Nie zabraknie też wypożyczalni łyżew, kasków dla dzieci oraz tzw. chodzików do nauki jazdy na łyżwach, dostępne też będą suszarki do łyżew oraz ostrzałki.

Jeżeli tylko pogoda pozwoli, to lodowisko będzie mikołajkowym prezentem dla mieszkańców i zacznie funkcjonować już od 6 grudnia br. pozostając na wadowickim rynku do końca lutego przyszłego roku. Lodowisko otwarte będzie codziennie od poniedziałku do soboty, w niedziele oraz święta w godzinach od 8.00 do 22.00.

– Informacja ta najbardziej powinna ucieszyć dzieci i młodzież z naszych szkół podstawowych oraz średnich w Gminie Wadowice. Wszystko dlatego, że zajęcia w ramach wychowania fizycznego będą miały na tym lodowisku zupełnie za darmo. W ogóle cała oferta jest bardzo atrakcyjna, a ceny biletów konkurencyjne i co ważne nie będą one limitowane czasowo, ale będą dotyczyć wejścia do strefy lodowiska – informuje Bartosz Kaliński Burmistrz Wadowic i dodaje, że cena normalnego biletu za wejście do strefy lodowiska będzie wynosić  15 zł, a ulgowego 10 zł. W tej cenie będzie można korzystać z tafli lodowiska oraz jego infrastruktury do woli, a dokładnie do czasu opuszczenia strefy, ponowne do niej wejście będzie się wiązało z zakupem nowego biletu.

A KOMU BĘDZIE PRZYSLUGIWAŁ BILET ULGOWY?
Dzieciom i młodzieży szkolnej do ukończenia 18 roku życia i studentom do ukończenia 26 roku życia oraz emerytom, rencistom po okazaniu ważnej legitymacji lub Wadowickiej Karty Seniora jak również posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Co więcej każdy poniedziałek (za wyjątkiem 25.12 i 1.01) będzie darmowy dla każdego do godziny 15.00.

– Dodatkowymi atrakcjami będą cykliczne spotkania i darmowe lekcje jazdy na łyżwach, dla tych co jeszcze nie mieli ich nigdy na nogach. W okresie świątecznym zorganizujemy animacje tematyczne. Będzie też karnawał z przebraniami i muzyką dla najmłodszych, imprezy i treningi sportowe z wadowickimi klubami. Planujemy również zorganizować amatorską ligę hokeja na lodzie – wymienia Witold Kolasa, właściciel Galicjanki, którego firma sportive.pl zamontuje i poprowadzi w centrum Wadowic zimową atrakcję.

Co więcej, od 15 do 23 grudnia na Placu Jana Pawła II Gmina Wadowice organizuje również IX już Jarmark Świąteczny. Jeżeli więc dopisze zimowa aura, to wadowicki rynek będzie jednym z najbardziej klimatycznych i wyjątkowych miejsc w regionie.


IT Wadowice: WadowICE – czyli lodowisko na wadowickim rynku