Utrudnienia w ruchu drogowym w powiecie wadowickim z powodu Valvoline Rajd Małopolski
W najbliższych dniach mieszkańcy powiatu wadowickiego muszą przygotować się na znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko za sprawą Valvoline Rajdu Małopolski, który odbędzie się w dniach 6-8 czerwca 2024 roku. Zaplanowane są liczne odcinki specjalne, a także zamknięcia ulic i przystanków.
  1. Rajd odbędzie się od 6 do 8 czerwca 2024 roku.
  2. Uroczyste otwarcie w czwartek wieczorem na wadowickim Rynku.
  3. Tymczasowa organizacja ruchu i zamknięcia wybranych ulic.
  4. Strefy kibica z dodatkowymi atrakcjami.

W czwartek wieczorem, o godzinie 20:00, na wadowickim Rynku odbędzie się uroczyste otwarcie rajdu. Zawodnicy i samochody rajdowe pojawią się tam, aby oficjalnie rozpocząć Valvoline Rajd Małopolski. Prawdziwe ściganie ruszy w piątkowe popołudnie, kiedy to zaplanowano pięć odcinków specjalnych. Odcinki te obejmują m.in. próbę Barwałd i Mucharz, które są znane z poprzednich edycji, ale w tym roku zyskały nowe elementy, takie jak łącznik szutrowy czy przejazd przez water splash.

Sobotnia rywalizacja rozpocznie się już o 7:48 od odcinka specjalnego Stryszów, a następnie zawodnicy zmierzą się na trasach Zawoja i Maków Podhalański. Po południu załogi ponownie pokonają te same odcinki, a finałowy etap rajdu obejmie dodatkowo punktowany RMF FM Power Stage Maków Podhalański, z metą w centrum miasta. Organizatorzy przygotowali również strefy kibica z telebimami i atrakcjami dla rodzin, co z pewnością umili czas oczekiwania na przejazdy załóg.

Na czas trwania rajdu, od 6 czerwca od godz. 6:00 do 8 czerwca do godz. 22:00, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Zostaną zamknięte ulice Sienkiewicza, Wojska Polskiego, Teatralna oraz Nadbrzeżna. Mieszkańcy tych ulic otrzymali specjalne nalepki na samochody, aby mogli dojechać do swoich posesji. Dodatkowo, 7 czerwca zamknięty zostanie górny parking na Dworcu Autobusowym oraz parking na ul. Nadbrzeżnej, co spowoduje, że w czwartek nie odbędzie się tam tradycyjny targ.

Organizatorzy rajdu oraz funkcjonariusze policji proszą kierujących o cierpliwość, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez służby porządkowe. Dzięki temu impreza sportowa przebiegnie sprawnie i bezpiecznie dla wszystkich uczestników oraz mieszkańców.

Źródło: https://rajdmalopolski.pl/o-rajdzie/ https://wadowice.pl/rajd-valvoline-utrudnienia-komunikacja-autobusowa/


Policja Wadowice