Koncert zespołu Blu/Bry już dziś w Starej Kaflarni w Wadowicach
Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na wyjątkowy koncert zespołu Blu/Bry. W środowy wieczór Stara Kaflarnia stanie się miejscem, gdzie dźwięki nowoczesnego jazzu spotkają się z nutami muzyki ludowej z całego świata.
  1. Koncert zespołu Blu/Bry w Starej Kaflarni.
  2. Występ odbędzie się 5 czerwca, w środę.
  3. Po koncercie zaplanowane jest jam session.
  4. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zespół Blu/Bry, który zadebiutował w 2019 roku, tworzy pięciu utalentowanych muzyków: Jan Kusz (saksofony), Tomek Kusz (trąbka), Jakub Letkiewicz (fortepian), Józef Biegański (perkusja) oraz Franciszek Wicke (gitara basowa i kontrabas). Ich muzyka to niezwykłe połączenie nowoczesnego europejskiego jazzu z elementami muzyki ludowej, co sprawia, że każda ich kompozycja jest unikatowa i pełna emocji.

Warto wspomnieć, że nazwa zespołu nawiązuje do poznańskiej gwary, gdzie "blubry" oznaczają opowieści o nas samych, nasze wady i zalety, a także codzienne emocje. Jak sami mówią: "Blubry to gadki, ciekawostki, przemyślenia, pogaduchy przy kawie." To przyjacielska atmosfera i wspólna pasja do muzyki sprawiły, że ich twórczość jest tak autentyczna i porywająca.

Grupa ma na swoim koncie występy na wielu prestiżowych festiwalach, w tym Jazz Nad Odrą, JAZZKRACAMERA, Junior Jazz Festiwal oraz Enter Enea Festiwal. Ich pierwszy album, wydany niedawno, zawiera siedem oryginalnych kompozycji, które eksplorują surowe słowiańskie brzmienia w połączeniu z nowoczesnym jazzem. Każdy utwór tętni energią, młodzieńczym zapałem i pasją.

Po koncercie odbędzie się jam session, podczas którego będzie można posłuchać improwizowanych występów muzyków. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze i delektować się muzyką na żywo.

Wydarzenie odbędzie się w Starej Kaflarni, przy Alei Matki Bożej Fatimskiej 66, w środę 5 czerwca 2024 roku, w godzinach od 20:00 do 23:00. Wstęp jest wolny, więc każdy ma szansę uczestniczyć w tym niezwykłym wieczorze pełnym muzycznych wrażeń.

Nie przegapcie tej okazji, by doświadczyć magii jazzu w najlepszym wydaniu!


Na podst. Informacja Turystyczna w Wadowicach