Bezpieczne lato nad Jeziorem Mucharskim: akcja profilaktyczna z udziałem służb
W miniony weekend nad Jeziorem Mucharskim odbyła się wyjątkowa akcja profilaktyczna „Bezpieczne lato na Jeziorze Mucharskim". Wydarzenie przyciągnęło licznych mieszkańców oraz turystów, którzy mieli okazję uczestniczyć w pokazach ratownictwa i szkoleniach z pierwszej pomocy.

Akcja profilaktyczna nad Jeziorem Mucharskim

W dniu 6 lipca na terenie Przystani „Leniówka” nad Jeziorem Mucharskim odbyła się akcja „Bezpieczne lato na Jeziorze Mucharskim". Organizatorami wydarzenia byli Mucharski Klub Żeglarski "Jaszczur" we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, Komendą Powiatową Policji w Wadowicach, Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, Komisariatem Wodnym w Krakowie, Gminą Mucharz oraz Przystanią „Leniówka”.

Pokazy ratownictwa i szkolenia z pierwszej pomocy

W ramach akcji zorganizowano liczne pokazy ratownictwa wodnego i lądowego. Funkcjonariusze Policji z Posterunku Wodnego w Świnnej Porębie czuwali nad bezpieczeństwem na akwenie wodnym, a także zaprezentowali najmłodszym uczestnikom policyjną motorówkę. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć sprzęt z bliska, co wzbudziło ich ogromne zainteresowanie.

Nie zabrakło również szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, które prowadzone były przez doświadczonych ratowników. Uczestnicy mogli nauczyć się podstawowych technik ratowania życia oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia.

Stoisko profilaktyczne i atrakcje dla najmłodszych

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KPP Wadowice przygotowali stoisko profilaktyczne, gdzie promowana była akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas wydarzenia przypominano o najważniejszych zasadach bezpiecznego spędzania czasu nad wodą i w wodzie. Dla najmłodszych przygotowano konkursy i quizy dotyczące zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach, a przede wszystkim w kontekście wakacyjnych przygód nad wodą. Każdy uczestnik otrzymał materiały edukacyjne oraz drobne upominki.

Informacje o rekrutacji do służby w Policji

Podczas wydarzenia udzielano także informacji na temat zasad rekrutacji do służby w Policji. Osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się, jakie wymagania trzeba spełnić, aby dołączyć do formacji oraz jakie korzyści płyną z pracy w Policji. Była to doskonała okazja, aby z pierwszej ręki uzyskać wszystkie niezbędne informacje i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Duże zainteresowanie inicjatywą

Akcja „Bezpieczne lato na Jeziorze Mucharskim" cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów wypoczywających nad jeziorem. Wydarzenie okazało się nie tylko wartościową lekcją na temat bezpieczeństwa, ale też świetną okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.


Źródło: Policja Wadowice