Powiat Wadowice: 120 kg na klatę? Dla naszych uczniów to nie problem
To była impreza dla naprawdę silnych mężczyzn, ale i kobiet. W poniedziałek (16.04) w CKZiU Nr 1 w Wadowicach już po raz drugi odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc Ekonom Strong Power Day”. W zawodach wzięło udział 30 uczestników (w tym cztery dziewczyny) z ośmiu szkół średnich.
Uczniowie oraz uczennice walczyli w trzech konkurencjach. W rywalizacji wg formuły Wilksa (określa ona najlepszego zawodnika lub bój w zależności od wagi ciała) zwyciężyli Krystian Szarek z ZS CKU w Radoczy orazMonika Trzaska z LO w Andrychowie.
W konkurencji na wyciśnięcie największego ciężaru ciała wygrałDominik Abrantowicz z ZS CKU w Radoczy, który wziął na klatę” 120 kg, z kolei w kategorii ilości wyciśnięć wg masy ciała triumfował po raz drugi Krystian Szarek z Radoczy.
Przyznano również tytuły dla najlepszej drużyny oraz nagrodę Fair-Play, które powędrowały do LO w Andrychowie.
Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Powiatu w Wadowicach.
Wyniki II edycji zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc EKONOM STRONG POWER DAY”:
Wyniki:
**
Kategoria wg Wilksa Chłopcy:**
I miejsce Krystian Szarek (ZS CKU Radocza)
II miejsce Dominik Abrantowicz (ZS CKU Radocza)
III miejsce Filip Jastrzębski (I LO Wadowice)
Kategoria wg Wilksa Dziewczęta:
I miejsce Monika Trzaska (I LO Andrychów)
II miejsce Justyna Góralczyk (I LO Wadowice)
III miejsce Karolina Kiszczak (I LO Andrychów)
**
Kategoria - Największy ciężar:**
I miejsce Dominik Abrantowicz - 120 kg (ZS CKU Radocza)
II miejsce Filip Jastrzębski 120 kg (I LO Wadowice)
III miejsce Krystian Szarek 114 kg (ZS CKU Radocza)
Kategoria - Masa ciała:
I miejsce Krystian Szarek (ZS CKU Radocza)
II miejsce Kacper Nowotarski (ZS CKU Radocza)
III miejsce Dominik Abrantowicz (ZS CKU Radocza)
Drużyny:
I miejsce I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychów
II miejsce ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
III miejsce - ZS CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy
Nagroda Fair Play dla I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychów
Starostwo Powiatowe Wadowice, http://powiat.wadowice.pl/, http://powiat.wadowice.pl/120-kg-na-klate--Dla-naszych-uczniow-to-nie-problem--9895.html
Autor: krystian