08-10-2018

Dni Otwarte Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki z udziałem wadowiczan

Na Wydziale Budowy  Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej po raz czwarty odbywały się Dni Otwarte. W prezentacji kierunków kształcenia oraz możliwości studiowania uczestniczyły klasy czwarte technikum elektrycznego, elektronicznego i pojazdów samochodowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach.

Uczniowie wysłuchali również wykładu „Aikido, czyli jak przetrwać cyfrowe randori i nie stracić głowy (danych)”. Następnie w mniej licznych grupach uczestniczyli w serii zajęć laboratoryjnych, m. in.: „Widzieć ciepło – termowizja w przyrodzie i technice”, „Kompozyt warstwowy – badamy i obliczamy”, „Twój kierunek – automatyka”, „Wahadło Focauolta”, czy… „Jak zrobić implant nosa”.

- Od wielu lat współpracujemy z bielską uczelnią, a nasi uczniowie cyklicznie uczestniczą w zajęciach, laboratoriach czy wykładach. Niedawno czynnie braliśmy udział w akcji „Klapki dla Gambii”, której pomysłodawcą był ATH. Mamy nadzieję, że wielu naszych absolwentów zechce kontynuować swoją edukację i że jednym z możliwych ich wyborów będzie Akademia w Bielsku-Białej – komentuje Marcin Matyjasik, zastępca dyrektora CKZiU nr 2 w Wadowicach.