Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Jeszcze kilka lat temu wszystkim wydawało się, ze pieniądze z jakimi mamy do czynienia, przetrwają bardzo długo i nic nie zagrozi ich dominacji. Oczywiście na całym Świecie płacono także i w inny sposób, np. złotem czy srebrem, a ponadto cały czas funkcjonuje barter czyli wymiana towar za towar, jednakże w skali światowej, są to transakcje wykonywane bardzo rzadko, a w zdecydowanej większość za towary czy usługi płacimy standardowymi środkami płatniczymi, jakimi są banknoty i monety. Jednakże dla powszechnie znanego pieniądze, pojawia się nowy konkurent, który w przyszłości, może zrewolucjonizować nasze zakupy. Mówimy tu oczywiście o kryptowalutach, czyli o pieniądzach wirtualnych. Ale chociaż się one tylko i wyłącznie zapisane na nośnikach danych i nie możemy je wziąć do ręki, to jednak zdobywają one coraz większą popularność i można je znaleźć w wirtualnych portfelach ludzi na wszystkich kontynentach.

 

Co sprawia, że kryptowaluty stają się coraz popularniejsze? Powodów jest kilka. Przede wszystkim są to waluty bardzo uniwersalne i możemy nimi zapłacić na całym Świecie, oczywiście pod warunkiem, że obydwie strony transakcji będą akceptować takie środki płatnicze. Nie musimy więc martwić się jakie waluty obowiązują w poszczególnych krajach, tylko spokojnie możemy zrobić przelew. Ponadto nasze transakcje pozostaną prawie że anonimowe. Dla wielu osób ma to wielkie znaczenie, chociaż poszczególne kraje starają się jak najbardziej tę anonimowość ograniczyć, gdyż za pomocą kryptowalut często wspierane są min organizacje terrorystyczne. Kolejnym atutem wirtualnych walut jest fakt, że można na nich sporo zarobić (sprawdź aktualny kurs bitcoin). Zyski osiągane na handlu kryptowalutami, są o wiele większe niż w przypadku handlu tradycyjnymi walutami. Przekonali się o tym zwłaszcza ci inwestorzy, którzy kupili Bitcoina czy inne krypto 2-3 lata temu. Ich zyski są dzisiaj przeogromne.

 

Wielu ekspertów przewidywało, że boom na krytpowaluty skończy się szybciej niż się rozpoczął. Tymczasem rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Ich wartość systematycznie wzrasta, coraz więcej krajów akceptuje je jako środki płatnicze i nic nie wskazuje na to, by ich popularność w najbliższym czasie zaczęła się zmniejszać.

 

Więcej o kryptowalutach, bitcoinie i blockchainie przeczytasz na stronie partnerskiej – Kryptoportal.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.