Służby mundurowe z powiatu wadowickiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyły w „Niepodległościowym Biegu Służb Mundurowych”

W sobotę 10 listopada 2018 roku w naszym powiecie został zorganizowany "Niepodległościowy Bieg Przełajowy Służb Mundurowych", mający na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym szczególnym wydarzeniu zarówno policjanci z powiatu wadowickiego jak i funkcjonariusze Służby Więziennej w Wadowicach oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, dla uczczenia rocznicy, wzięli udział w biegu na dystansie 2 x 1918 m. Trasa biegu przebiegała lokalnymi drogami Gorzenia Górnego.

Zmaganiom biegaczy przyglądali się i dopingowali: mł. insp. Rober Michna – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach, asp. szt. Arkadiusz Knawa - Z-ca Naczelnika WRD w Wadowicach, ppłk Jakub Pindel – dyrektor ZK w Wadowicach wraz ze swoim zastępcą mjr. Zbigniewem Zadorą, a także bryg. Paweł Kwarciak – Komendant PSP w Wadowicach wspólnie z zastępcą: bryg. Wojciechem Grzybczykiem.

W „Niepodległościowym Biegu Przełajowym Służb Mundurowych” z dobrej strony pokazali się biegacze reprezentujący wadowicką komendę, którzy zajęli znakomite miejsca na podium. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła mł. asp. Agnieszka Petek z KPP w Wadowicach, drugie miejsce zajęła Sylwia Chudy – pracownik cywilny Policji, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Wyzgał reprezentująca PSP w Wadowicach. W kategorii mężczyzn zwyciężył asp. szt. Krzysztof Kozieł reprezentujący wadowicką Policję, drugie miejsce zajął Piotr Bucki z PSP w Wadowicach, natomiast trzecie miejsce zdobył Jarosław Młocek z Służby Więziennej.

Każdy z uczestników został uhonorowany medalem, a laureaci otrzymali puchary i dyplomy.

Głównym inicjatorem tego wydarzenia był Zakład Karny w Wadowicach, a patronat honorowy objęła Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.