Powiat Wadowice: Wielki biało-czerwony marsz w Wadowicach. Tak uczciliśmy 100-lecie Niepodległości
Dumni z Polski, dumni z naszej kultury i historii. Wdzięczni, że możemy żyć w wolnej Ojczyźnie! Ponad tysiąc osób wzięło udział w wadowickich obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowanych wspólnie przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta.
Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. za Ojczyznę w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Po Eucharystii tłumy mieszkańców z patriotycznym śpiewem na ustach i biało-czerwonymi flagami, które rozdawali pracownicy Starostwa Powiatowego w Wadowicach, przemaszerowało aleją Matki Bożej Fatimskiej, a następnie ulicą Poprzeczną i Lwowską pod pomnik żołnierzy 12 Pułku Piechoty w Wadowicach.
Na czele marszu szli strażacy z OSP Klecza i OSP Chocznia, którzy zadbali o piękną patriotyczną oprawę muzyczną. Za nimi dumnie maszerowali uczniowie z klasy policyjnej wadowickiego Mechanika oraz klasy wojskowej wadowickiego ZDZ, harcerze i przedstawiciele dziesiątek instytucji z terenu powiatu wadowickiego, którzy pod Pomnikiem dwunastaków” złożyli kwiaty.
Wśród nich nie zabrakło reprezentacji wszystkich naszych dziewięciu szkół powiatowych z Wadowic, Andrychowa, Kalwarii i Radoczy oraz przedstawicieli ZZOZ w Wadowicach i Starostwa.
Punktualnie o godzinie 12:00, tak jak w całej Polsce, także w Wadowicach uroczyście odśpiewano hymn Polski. Na zakończenie do zgromadzonych mieszkańców przemówili poseł Ewa Filipiak , Michał Siwiec-Cielebon w imieniu posła Józefa Brynkusa i na końcu starosta wadowicki Bartosz Kaliński.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na rynku w Wadowicach odbył się piknik patriotyczny, zorganizowany przez Urząd Miasta w Wadowicach. Gościem specjalnym imprezy był znany krytyk kulinarny Robert Makłowicz.
Starostwo Powiatowe Wadowice, http://powiat.wadowice.pl/ , http://powiat.wadowice.pl/Wielki-bialo-czerwony-marsz-w-Wadowicach.-Tak-uczcilismy-100-lecie-Niepodleglosci--10518.html
Ostatnie Artykuły

Nowojorski jazz w Andrychowie. Trio Mike’a Parkera zagra w Klubie 69

Na orliku rusza lato z piłką. Startują darmowe turnieje dla młodych

Rajd Małopolski zmieni ruch w Wadowicach. Część ulic będzie całkiem zamknięta

Wadowicki profesor łączył Grecję z Polską. W muzeum wraca jego historia

Gaz pieprzowy, zegarek i klucz - 18 i 19-latek z zarzutami rozboju

Nowy żłobek w Wadowicach już prawie gotowy. Rekrutacja ruszyła

Młodzi biorą kulturę w swoje ręce - i robią to po swojemu

Odkurzacz zniknął ze sklepu, 25-latek szybko usłyszał zarzut

Granat w lesie pod Wadowicami - saperzy nie ryzykowali ani chwili

Jak dobrać internet do pracy hybrydowej?

Dzieci usiadły za kierownicą radiowozu - policja zaskoczyła na pikniku

Jedno drzewo, trzy losy i seans, który zatrzyma uwagę w Kinie Centrum

109 i 111 km/h w terenie zabudowanym - policjanci zatrzymali prawa jazdy

Jazz wyjdzie na ulice Suchej Beskidzkiej. Pierwsza parada ruszy przez centrum
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miejski w Wadowicach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- AEC Andrychów - kontakt, awarie, taryfy i e-BOK
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Wadowicach - kontakt, godziny, oferta dla przedszkoli i nauczycieli
- SPWK Środowisko w Stryszowie - kontakt, godziny, awarie, taryfy
- Urząd Stanu Cywilnego w Wadowicach - kontakt, godziny, sprawy rodzinne
- Gminna Biblioteka Publiczna w Wieprzu - filie, godziny, karta biblioteczna i katalog online
