1 482 406 złotych – taką kwotę przeznaczył Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński na podwyżki dla pedagogów w gminnych jednostkach oświatowych w 2019 roku. To efekt rozporządzenia Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej z dnia 8 lutego br. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.

Wzrost wynagrodzeń w gminie Wadowice objął pedagogów pracujących w 11 szkołach podstawowych, czterech publicznych przedszkolach oraz Ognisku Pracy Pozaszkolnej, w których zatrudnionych jest w przeliczeniu na etaty 455 nauczycieli. Średni wzrost wynagrodzenia miesięcznego razem z dodatkami wyniósł 225 złotych.

- Pierwsze podwyżki wypłaciliśmy na początku marca, z wyrównaniem za styczeń i luty  – mówi Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

To jednak nie wszystko, bo już we wrześniu br. szykuje się kolejny, trzeci już wzrost wynagrodzeń. W ciągu 17 miesięcy pensje zasadnicze nauczycieli wzrosną od 371 zł do 508 zł w zależności od stopnia awansu zawodowego (wzrost o 16,1 procent).

    Galeria zdjęć


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.