Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Eleganckie prezenty dla mężczyzn

Wśród różnych prezentów dla mężczyzn znajduje się elegancka, wysmakowana grupa podarunków, które oferować możemy tym, do których czujemy szacunek; starszym panom, profesorom, dziadkom. Oczywiście elegancki prezent przyda się też naszym mężom, synom, przyjaciołom czy chłopakom, tu jednak często mamy sporo indywidualnych pomysłów. Trudniej dobrać prezent dla kogoś, do kogo podchodzimy z pewnym pozytywnym dystansem, kogo mniej znamy, czyje stanowisko przewyższa nasze. Oto kilka sprawdzonych propozycji, zgodnych z zasadami savoir vivre'u.

Grupa odzieżowa i wytworne dodatki

Wytworne kamizelki, kapelusze, skórzane rękawiczki mieszczą się w zestawie eleganckich prezentów dla niego. Jeszcze lepsze będą drogie drobiazgi, takie jak ekskluzywne spinki do krawata czy mankietów, zestaw luksusowych chusteczek jedwabnych, krawatów lub much. Pamiętajmy jednak, że nie nadają się na tego typu prezent rzeczy tanie (zwracamy uwagę na firmę i jakość), absolutnie nie wypada też kupować garderoby osobistej, a nawet koszuli czy spodni. Tego typu odzieżowe prezenty możemy oferować jedynie mężczyznom z naszej rodziny lub przyjaciołom, nie nadają się na podarunek dla profesora czy lekarza - ludzi, z którymi łączą nas relacje jedynie na gruncie profesjonalnym.

Publikacje

Eleganckie prezenty dla niego, niezależnie od więzi czy stosunków łączących nas z obdarowywanym, to zawsze książki. Trzeba tu jednak wybrać publikacje drogie, na eleganckim papierze, ilustrowane. Nadadzą się zatem przede wszystkim albumy, atlasy (oczywiście nie szkolne czy uniwersyteckie), zestawy starych map, encyklopedie. Z pewnością nie należy wybierać powieści czy poradników.

Dzieła sztuki

Do wytwornych prezentów należą także dzieła sztuki różnych typów. Może być to obraz starego malarza, rzeźba współczesna czy grafika popularnego nowoczesnego artysty. Dziełem sztuki potrafi być też zegar kupiony w sklepie z antykami, zdobiony przedruk średniowiecznej mapy.

W kręgu win i zapachów

Eleganckim podarunkiem jest wino (wyłącznie wysokiej jakości, cena gra tu istotną rolę). Można dołączyć doń zestaw dla sommeliera czy kryształową karafkę z wyższej półki. Dla członków rodziny i przyjaciół kupić warto także firmowo zapakowane perfumy dla mężczyzn znanych i droższych firm.

Oczywiście poza uniwersalnymi prezentami wspomnianymi powyżej, istnieją spersonalizowane, również eleganckie, ale nie do każdego pasujące. Do nich zaliczyć można globusy, stare modele samolotów czy samochodów, ekskluzywne zegarki na rękę, laski czy nawet sygnety. To dopasować trzeba już jednak do prywatnych upodobań oraz przestrzeni, w której mieszka obdarowywany mężczyzna.

Dodatkowe informacje

Portfele, gadżety i wiele więcej - eleganckie prezenty dla niego na ForHim.pl - sprawdź asortyment