Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Wadowice

Pijany kierowca spowodował kolizję

Ponad 1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Audi, który spowodował kolizję drogową. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, kilka minut po godz. 3:00 na ul. Garncarskiej w Andrychowie doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci, kierowca Audi jadąc ulicą Dąbrowskiego w kierunku centrum Andrychowa uderzył w znak drogowy, a następnie przejeżdżając przez rondo uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 21-latka, która po przeprowadzonych badaniach została zwolniona do domu. Kierowcy oraz pozostałym pasażerom (kobiecie i mężczyźnie) nic się nie stało. 23-letni sprawca kolizji jak się okazało był nietrzeźwy, przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że ma on w swoim ogranizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego Kodeks Karny w art. 178a § 1 przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.