Carmen-Suite&Petrushka

Już w najbliższą niedzielę (19 maja) o godz. 17:00 wadowickie Kino Centrum (ul. Teatralna 1) zaprasza na transmisję niezapomnianego widowiska z Teatru Bolszoi w Moskwie. tym razem w ramach sezonu operowo-baletowego bedzie można zobaczyć balet "Carmen Suita i Pietruszka".

Muzyka: Georges Bizet / Rodion Szczedrin (Carmen) / Igor Strawiński (Pietruszka)
choreografia: Alberto Alonso (Carmen) / Edward Clug (Pietruszka)
obsada: pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj

„Zawsze pragnęłam zatańczyć Carmen” – pisała we wspomnieniach Maja Plisiecka,genialna primabalerina Teatru Bolszoj. Tancerka sama więc napisała libretto, niemal zmusiła męża, Rodiona Szczedrina, do stworzenia na bazie muzyki Bizeta z opery pod tym samym tytułem, na nowo zainstrumentowanej suity. Na koniec znalazła idealnego choreografa – Kubańczyka Alberta Alonso, który akurat gościł w Moskwie ze swoim zespołem. Powstał niezwykle nowoczesny, erotyczny i wyrazisty spektakl, który do dziś stanowi klejnot w repertuarze moskiewskiej sceny.

Wieczór dopełni nowa interpretacja choreograficzna baletu Igora Strawińskiego „Pietruszka”, opowiadającego o smutkach i radościach małej kukiełki, Piotrusia (Pietruszki) z rosyjskiego jarmarcznego teatrzyku. Balet zrealizuje Edward Clug, tancerz i choreograf urodzony w Rumunii, obecnie dyrektor baletu w Słoweńskim Teatrze Narodowym w Mariborze. Przedstawienie trwa ok. 140 min.

Cena biletu:
bilet normalny: 30 zł/os.
bilet ulgowy: 20 zł/os.

Kup bilet


Artykuły promocyjne

IT Wadowice: Carmen-Suite&Petrushka