Festiwal Święto Ogrodów w Stryszowie.

Muzeum Dwór w Stryszowie (oddział Zamku Królewskiego na Wawelu Państwowe Zbiory Sztuki) zaprasza 2 czerwca (niedziela) w godz. 14:00-16:30 do udziału w Festiwalu Święta Ogrodów. Dla przybyły przygotowano moc atrakcji jak: zwiedzanie placówki, animacje, warsztaty oraz w związku ze 190. rocznicą urodzin Jana Aleksandra hr. Fredry prezentacja jednoaktówki "Posażna jedynaczka" w reżyserii Mirosława Płonki. 

Święto Ogrodów to festiwal, który od dekady stara się by zgodnie ze słowami Janusza Kofty, pamiętać o ogrodach. Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" i Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" corocznie zapraszają domy kultury, muzea, uczelnie wyższe, klasztory, stowarzyszenia, ogrodników i wszystkich pasjonatów do przygotowania wydarzeń związanych z ogrodami. Imprezy festiwalowe odbywają się zarówno w Krakowie jak i w innych miejscowościach Małopolski. Ideą Festiwalu jest stworzenie dla miłośników ogrodów i parków możliwości wypoczynku wśród zieleni oraz skorzystania z propozycji kulturalnych i naukowych przygotowanych przez organizatorów. Święto Ogrodów to koncerty, wystawy, prelekcje, ale przede wszystkim spotkania w dobrej atmosferze i bliskości natury. Festiwal jest również, często jedyną w roku, okazją by poznać niedostępne na co dzień ogrody klasztorne, królewskie czy prywatne. Festiwal Ogrodów zagościł również w Stryszowie i od trzech lat to wielkie plenerowe wydarzenie organizuje w Muzeum Dwór w Stryszowie Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy. 

Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy to trupa aktorów-amatorów w wieku od 6-latki po 68-latka, którzy są rodzimymi mieszkańcami gminy Stryszów (głównie  miejscowości: Stryszowa, Dąbrówki i Stronia) prowadzonych przez teatrologa Mirosława Płonkę. Teatr został założony w 2007 roku. Aktorami początkowo byli tylko nastolatkowie, dlatego obrał on nazwę Teatru Młodych. Obecnie adepci sztuki aktorskiej rekrutują się spośród wszystkich chętnych osób, którym działalność artystyczna zawsze była bliską. Tym samym określenie „Młodych” nabrało nowego znaczenia i wiązane jest z młodością ducha i zapału aktorów. Od 2012 roku Teatr Młodych przybrał imię o. Rudolfa Warzechy – karmelity, który pracował w wadowickim szpitalu w momencie, gdy przychodzili oni na świat. Teatr jest m. in. LIDEREM ROKU 2016 czy laureatem II Nagrody Województwa Małopolskiego im. W. Orkana za propagowanie idei regionalizmu. 

Spektakl "Posażna jedynaczka" to nie jedyna atrakcja podczas czerwcowego Święta Ogrodów w stryszowskim dworze. Będzie można też zwiedzić placówkę, nie zabraknie też ciekawych animacji, warsztatów, malowania pejzaży, czy chwili na ciasto, kawę czy herbatę.

Program Święta Ogrodów w Dworze w Stryszowie (2 czerwca 2019):

14:00 - 16:30 – popołudnie w ogrodach dworskich, zwiedzanie Dworu w Stryszowie (grupy min. 4-osobowe co 20 minut oprowadzają: najmłodsi członkowie Teatru Młodych)

•    animacja czasu wolnego w ogrodzie (prowadzenie: Dorota Płonka)
•    kawa\herbata\ciasto (Koło Gospodyń Wiejskich w Stryszowie)
•    animacja dramatu (wspólne czytanie utworów dramatycznych)
•    warsztat plecenia wianków i wykonywania bukietów z polnych kwiatów (Koło Gospodyń Wiejskich w Stryszowie)
•    strażacka animacja czasu wolnego (Ochotnicza Straż Pożarna w Stryszowie)
•    stryszowski ogród dworski – malowanie pejzaży

Wstęp wolny!

W razie niepogody w godzinach od 14:00 do 17:00 odbędzie się oprowadzanie i o godzinie 17:00 spektakl w zabytkowych pomieszczeniach Dworu w Stryszowie. Zatem pogoda nie stanowi żadnej przeszkody. 


Fitness Graviton Wadowice - siłownia i fitness w Wadowicach

Artykuły promocyjne

logo RSS

IT Wadowice: Festiwal Święto Ogrodów w Stryszowie.