Na zdjęciu widać oznakowany radiowóz policyjny i umundurowanego policjanta

Wczoraj policjanci z wadowickiej drogówki prowadzili działania pn. „Prędkość”, podczas których zwracali uwagę na kierowców nie stosujących się do znaków i przepisów dotyczących jazdy z określoną prędkością.

W czwartek (15 sierpnia br.) 13 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego prowadziło działania kontrolno – prewencyjne pn. „Prędkość”. Mundurowi skontrolowali 37 pojazdów, w 29 przypadkach ujawnili przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.

W Marcyporębie, po godz. 14:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW, który przekroczył prędkość o 52 km/h. Z kolei w Choczni, kierowca Fiata jechał z prędkością 104 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

To nie jedyni piraci drogowi, których wadowiccy policjanci zatrzymali w ostatnim czasie. W środę (14 sierpnia br.) w Stanisławiu Górnym, kierowca Forda pędził w terenie zabudowanym 125 km/h, w Roczynach kierująca VW przekroczyła dopuszczalną prędkość o 55 km/h, natomiast w Tomicach mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

Kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. W trosce o własne zdrowie i życie stosujmy się do znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego, by szczęśliwie dojechać do celu.