Fundamentowanie głębokie - lista firm z Krakowa i okolic

Fundamentowanie głębokie sprawdza się wówczas, gdy konieczne jest, by ciężar całego budynku został przekazany na niższe partie gruntu. To pozwala nam znacząco wzmocnić całą konstrukcję. Dzięki temu staje się znacznie stabilniejsza. Będzie więc doskonałym rozwiązaniem podczas budowy na mniej spójnych, trudnych gruntach. Komu można zlecić fundamentowanie głębokie w Krakowie i okolicach?

  • Głębokie fundamentowanie – Keller Polska sp. z o.o.
  • Zakład Konsultacyjno-Badawczy Geocomp a prace fundamentowe
  • Soletanche Polska – roboty podziemne i fundamentowanie głębokie

Głębokie fundamentowanie – Keller Polska sp. z o.o.

Pierwszą z firm, która zajmuje się fundamentowaniem głębokim, jest Keller. W Polsce swoją główną siedzibę ma w Warszawie, ale w Krakowie znajdziemy jej oddział. Oczywiście to nie jedyna placówka regionalna. Oddział Południe Kellera mieści się przy ulicy Marcika 25J. Warto wiedzieć, że tak naprawdę przedsiębiorstwo obejmuje swoim działaniem cały świat. Fundamentowanie głębokie to zadanie dla firmy Keller, ale w swojej ofercie ma i inne prace polegające na wzmacnianiu podłoża pod budowę. Keller Polska dokłada wszelkich starań, aby żadne wyzwanie geologiczne nie było przeszkodą przy realizacji projektów budowlanych. Stąd w ofercie fundamentowanie głębokie, wzmacnianie podłoża, zabezpieczenie wykopów, skarp i zboczy, technologie iniekcyjne, konstrukcje hydrotechniczne. Rozwiązania, jakie oferuje to zwiększanie nośności, bariery uszczelniające i odcinające, ale też konstrukcje hydrotechniczne, remediacja i rekultywacja, przesłony i uszczelnienia przeciwfiltracyjne, stabilizacja. Widać więc, że Keller zajmuje się geotechniką całościowo. Można zlecić firmie nie tylko fundamentowanie, ale i inne prace, które poprawiają nośność gruntów.

Zakład Konsultacyjno-Badawczy Geocomp a prace fundamentowe

Przedsiębiorstwo Geocomp z Krakowa jest jednym z 10 założycieli PZWFS – Polskiego Zrzeszenia Wykonawców Fundamentów Specjalnych. Początkowo firma Geocomp zajmowała się badaniami geotechnicznymi, projektowaniem oraz wykonywaniem mikropali, a także iniekcji konsolidujących i filtracyjnych fundamentów oraz podłoża gruntowego budowli zabytkowych. Z czasem jednak znacznie mocniej się rozwinęła i rozbudowała swoją ofertę. Przede wszystkim skupia się na nowoczesnych technologiach. Stale powiększa wachlarz usług na rynku specjalistycznych prac fundamentowych. Geocomp zajmuje się zarówno ich projektowaniem, jak i wykonawstwem. Biuro firmy znajduje się w Krakowie przy ulicy Balickiej 18a.

Soletanche Polska – roboty podziemne i fundamentowanie głębokie

Choć Soletanche działa na obszarze całej Polski i Świata, to również w Krakowie ma swój oddział. Znaleźć go można przy ulicy Wielickiej 250. Przedsiębiorstwo Soletanche Polska rozpoczęło swoją działalność w 1996 roku, a założone zostało przez Soletanche Enterprise. To firma będąca liderem w dziedzinie budownictwa podziemnego i specjalnego. To od swoich zwierzchników Soletanche Polska czerpie doświadczenie i wiedzę na rynku budowlanym. Zwłaszcza projektowanie oraz wykonawstwo robót podziemnych i głębokie fundamentowanie są ważnym elementem w ofercie firmy. Solentanche wywodzi się bowiem z branży budownictwa specjalnego, w tym właśnie z tego związanego z posadowieniem obiektów w skomplikowanych warunkach gruntowych.