UM Wadowice: Wadowice ponownie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Trialu Rowerowym!
W połowie wakacji (29-31 lipca) do papieskiego miasta ponownie zjedzie się około 200 najlepszych trialowców z 20 krajów świata, m.in. z USA, Japonii oraz krajów europejskich.
W piątek odbędą się drużynowe mistrzostwa świata, które rozegrano zostaną w Parku Miejskim w Wadowicach, w okolicach muszli koncertowej. Natomiast w sobotę i niedzielę rywalizacja przeniesie się na Rynek w Wadowicach, który na kilka dni zamieni się w wielką arenę, pełną skał, konarów drzew i różnego rodzaju przeszkód, po których skakać będą trialowcy.
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz Zosi Pająk. Zosia to dwumiesięczna dziewczynka z miejscowości Skawinki (pow. wadowicki), u której zdiagnozowano SMA rdzeniowy zanik mięśni. Choroba ta atakuje również mięśnie oddechowe oraz przełyku. Żeby Zosia miała szanse na normalne życie i funkcjonowanie potrzebuje najdroższego leku na świecie (zolgensma). Jest to terapia genowa, której koszt wynosi ponad 10 milionów złotych.
Organizatorami Mistrzostw Świata są: UCI Trials, Kramarczyk Team oraz Urząd Miejski w Wadowicach. Sponsorami zawodów są m.in. Polska Grupa Energetyczna PGE, Małopolska, Gmina Wadowice, Kubuś, Galicjanka, Lasy Państwowe, Czarny Groń, Impuls, Nice, Karpin Prefabrykaty Meblowe, Timemaster, StarKOP Urbańczyk, Weboski, Kubuś, Fabryka Reklamy, Zobrew Nogala, Sp. J. Patronat medialny nad imprezą objął portal rowerowa.pl, a patronat honorowy marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
HARMONOGRAM MISTRZOSTW
Piątek 29.07.2022 PARK MIEJSKI W WADOWICACH (AL. WOLNOŚCI)
17:30 19:00 Rywalizacja o tytuł drużynowego mistrza świata
21:00 Kino Plenerowe, film Pies” (wydarzenie towarzyszące)
Sobota 30.07.2022 RYNEK (PL. JANA PAWŁA II 23)
09:00 10:45 półfinały w kategorii Poussins (do 10 lat)
09:30 11:15 półfinały w kategorii Minimes (do 14 lat)
11:00 12:00 półfinały w kategorii młodszych dziewcząt
13:00 14:30 półfinały w kategorii starszych dziewcząt
13:30 15:15 półfinały w kategorii Banjamins (do 12 lat)
15:00 17:00 półfinały w kategorii Cadet (do 16 lat)
Niedziela 31.07.2022 RYNEK (PL. JANA PAWŁA II 23)
11:00 12:30 finały w kategorii Poussins (do 10 lat)
11:30 13:00 finały w kategorii Minimes (do 14 lat)
12:30 14:00 finały w kategorii młodsze dziewczęta
14:00 15:30 finały w kategorii starsze dziewczęta
15:00 16:30 finały w kategorii Benjamins (do 12 lat)
15:30 17:00 finały w kategorii Cadets (do 16 lat)
Urząd Miejski w Wadowicach, wadowice.pl/, wadowice.pl/wadowice-ponownie-gospodarzem-mlodziezowych-mistrzostw-swiata-w-trialu-rowerowym/
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Kasy do muzeum przeniosły się do Ogrodu Pielgrzyma i zmieniają sposób wejścia na zwiedzanie

Policyjny sprzęt zrobił furorę w przedszkolu w Wysokiej

Kalwaria Zebrzydowska stanie w korku - policja szykuje wielkie zamknięcia

AI Search = Strategia marketingowa 2026. Dlaczego nie możesz pominąć tego równania w swoim budżecie?

Rodzina i 90 sekund filmu – młodzi mają opowiedzieć o tym, co najbliższe

W Radoczy budowany zakład opiekuńczo leczniczy nabiera coraz wyraźniejszych kształtów

Świąteczne godziny w wadowickich muzeach skrócą zwiedzanie i zamkną część miejsc

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Wadowice ruszą śladami starych zdjęć - spacer, który kończy się nad Skawą

Z siana powstaną króliczki – Wadowice szykują rodzinne warsztaty

Matematyka bez spiny - WCK stawia na „Trzy razy Z” przed egzaminem

Zbyt głośny wydech zdradził volkswagena - mandat padł po jednym pomiarze

Poranny objazd w Wadowicach ujawnił dwóch pijanych kierowców

