Szkolenia i kursy dla obywateli Ukrainy

Obywatele Ukrainy, którzy pracują i chcą na dłużej pozostać w Małopolsce, otrzymują możliwość rozwoju zawodowego i kształcenia w naszym regionie. Dzięki udziałowi w projekcie „Kierunek Kariera” mogą wziąć udział w kursach i szkoleniach.

Celem projektu „Kierunek Kariera” jest podwyższanie kompetencji zawodowych osób dorosłych. Z tej możliwości skorzystało już 44 tysiące Małopolan. Teraz projekt jest otwarty także dla aktywnych obywateli Ukrainy.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy osoby, które ukończyły 25 lat, pracują i są związane z Małopolską, bez względu na posiadany poziom wykształcenia. Oferujemy szkolenia językowe (w tym języka polskiego dla obcokrajowców), komputerowe, zarządzania projektami, a także prawa jazdy kategorii: A, A2, B, B+E. Obywatele Ukrainy otrzymają  dofinansowanie do 85 procent kosztów szkoleń, w których chcą wziąć udział – informuje Wojewódzki Urząd Pracy  Krakowie.

Informacje i zgłoszenia udziału

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej projektu „Kierunek Kariera” (Відкриття набору на проект Напрямок Кар’єра для людей з України).

Informacji w języku ukraińskim udzielają też pracownicy Punktów Informacyjnych dla obywateli Ukrainy znajdujących się w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu. Punkty są czynne od 8.00 do 16.00.
Adresy punktów informacyjnych:
* adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
* Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, plac Na Stawach 1, tel. 12 61 98 400
* Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu, ul. Nawojowska 4, tel. 18 26 60 126
* Zespół Zamiejscowy w Tarnowie, al. Solidarności 5-9, tel. 573 388 944
* Zespół Zamiejscowy w Oświęcimiu ul. Wyspiańskiego 10, tel. 33 44 50 993

Rejestracja

Rejestracja do projektu odbywa się osobiście, po ustaleniu terminu telefonicznie 12 619 84 09 (dla kandydatów z rejonu Nowego Sącza: 18 26 60 126, Tarnowa: 573 388 944) lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.