Jeśli nie wiecie co robić, gdzie pójść w długi sierpniowy weekend to spieszymy z pomocą. Podpowiadamy co i gdzie. Jest w czym wybierać. Będzie i muzycznie i kinowo, i sportowo i piknikowo.


weekend 2 - Nie będzie nudy w długi weekend w Wadowicach, oj nie!


Nasz imprezowy maraton rozpoczynamy w piątek 12 sierpnia w Ponikwi. Tam, na terenie przy szkole, o godzinie 20.30 wystartuje tegoroczna edycja Kina pod Gwiazdami, czyli wakacyjnych seansów pod gołym niebem w wadowickich sołectwach. Na ekranie zobaczymy film „Poznajmy się jeszcze raz”,  reż. Nicolas Bedos. Organizator zapewnia leżaki, ale warto zaopatrzyć się również we własne poduszki czy koce i przekąski.

Ponikwi nie opuścimy także w sobotę 13 sierpnia. Wszystko za sprawą festynu rodzinnego, na który zaprasza OSP Ponikiew. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a w programie liczne atrakcje dla małych i dużych: dmuchane zamki, strażacki tor przeszkód, loteria fantowa, przejażdżki quadem i strefa gastronomiczna z grochówką, kiełbaskami i zimnymi napojami. Część przeznaczona dla dzieci zakończy się o godzinie 20.00, potem do zabawy zaproszeni są dorośli, którzy do białego rano bawić się będą z DJ Michałem.

Zostajemy nadal przy sobocie, bo to właśnie wtedy na Stadionie MKS Skawa Wadowice kulminacja Muzycznych Wadowic i koncert zespołu Baciary, na który wielu już przebiera nóżkami! Trzymamy kciuki zwłaszcza za łaskawą pogodę, a w programie oprócz słynnych górali z Podhala wystąpią także orkiestry dęte z OSP Chocznia i „Andropol” Andrychów. O pełne brzuchy zatroszczą się panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które staną w szranki w Bitwie Regionów. Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, bańki mydlane, balony, także wata cukrowa, popcorn oraz dmuchańce. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Wadowicach oraz Stowarzyszenie LGD Wadoviana, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Początek o godzinie 15.00.

Myślicie, że to już koniec propozycji na sobotę? Skądże znowu! Tego dnia również na boisku sportowym „Relaksu” w Wysokiej zabrzmi muzyka orkiestry dętej (od godziny 18.00), a po niej do niezapomnianej zabawy tanecznej zaprasza Bystro Kapela (godz. 19.00 – 3.00). To wszystko w ramach dwudniowego pikniku strażackiego, połączonego z obchodami 95-lecia tamtejszego OSP.

Zanim jednak przejdziemy do niedzielnych propozycji, nie zapomnijmy o drugim seansie Kina pod Gwiazdami. Tym razem przeniesiemy się do Zawadki, by na boisku LKS Łysa Góra podziwiać malownicze zakątki Toskanii podczas seansu filmu „Włoskie wakacje”. Zaczynamy o godzinie 20.30.

W niedzielę 14 sierpnia wejdziemy z przytupem za sprawą drugiego dnia pikniku w Wysokiej. Po sobotniej muzycznej rozgrzewce, czas na prawdziwe sportowe zmagania. O godzinie 14.00 do rywalizacji w turnieju sprawnościowym staną dzieci z roczników 2006 – 2017, podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Po turnieju odbędzie się IV Bieg Floriański (godz. 15.00), a po nim, na miłe muzyczne zakończenie wydarzenia zaprasza zespół ZWYSOKA i lokalni artyści. W międzyczasie, oczywiście, nie zabraknie licznych dodatkowych atrakcji dla młodszych i starszych.

W niedzielę wieczorem przeniesiemy się do sąsiedniej Babicy, gdzie w Kinie pod Gwiazdami, po obfitościach kończącego się weekendu, zrelaksujemy się i pośmiejemy przy filmie „Na rauszu”.  Zapraszamy na leżaki na godzinę 20.30.