Jak zacienić ogródek piwny?

Kiedy nadchodzi lato, wiele osób lubi spędzać upalne popołudnia w ogródkach piwnych. Warto jednak zadbać o ich właściwe zadaszenie – markizy tarasowe lub klasyczne parasole. Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Zacienienie ogródka piwnego – dlaczego warto?

W upalne dni wielu klientów z chęcią zrelaksuje się w Twoim ogródku piwnym. Jednak upalne słońce czy przelotna mżawka mogą skutecznie utrudnić wypoczynek. Zacienienie ogródka jest ważne nie tylko ze względu na komfort klientów, ale także ich zdrowie.

Na markizy tarasowe lub parasole warto postawić także w pochmurne dni. Zacienienie wpłynie też znacząco na przytulność i przyjemny klimat tego miejsca. Zabezpieczy także klientów przed spadającymi z drzew liśćmi.

Duże parasole do ogródka piwnego

Duże parasole są często wybierane jako zacienienie ogródków piwnych ze względu na niską cenę. Choć nie zawsze dobrze się prezentują, świetnie pełnią swoją podstawową funkcję. Dobrze chronią przed upalnym słońcem i delikatnym deszczem. Niestety obsługa będzie je musiała codziennie składać na noc, a przed otwarciem znów rozkładać. Parasole są dość ciężkie, więc drobniejsza kelnerka może mieć z tym trudności.

Markizy tarasowe do ogródka piwnego

Markizy w mieście Poznań są bardzo często wybierane przez właścicieli lokali gastronomicznych. Są o wiele bardziej eleganckie niż parasole i łatwo się je rozkłada. Zapewniają dobrą ochronę przed słońcem i drobnym letnim deszczem. Możesz z łatwością je zdemontować, kiedy przestaną być już potrzebne. Markizy zewnętrzne są dostępne w wielu wzorach i kolorach, więc nie będziesz miał problemu z dobraniem modelu do swojego lokalu.

Podsumowanie

Zacienienie ogródka piwnego w letni dzień to podstawa. Właściciele lokali gastronomicznych często wybierają duże parasole ogrodowe, które są tanie, lecz problematyczne w montażu. Alternatywą są eleganckie markizy tarasowe, które są dostępne w wielu odcieniach.