Strefa kibica w Wadowicach otwarta – 500 godzin transmisji sportowych
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na wielkie otwarcie Miejskiej Strefy Kibica! W ten weekend stadion MKS Skawa Wadowice zamieni się w centrum sportowych emocji i kulturalnych atrakcji. Przygotowaliśmy mnóstwo wydarzeń, które umilą czas zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!
  1. Otwarcie Miejskiej Strefy Kibica w piątek 14 czerwca.
  2. Turnieje piłkarskie dla dzieci i mecz pożegnalny w sobotę.
  3. Rodzinny piknik i koncerty w niedzielę.
  4. Transmisje z Euro 2024 i Igrzysk Olimpijskich.

Już w najbliższy piątek 14 czerwca, Gmina Wadowice i Wadowickie Centrum Kultury zapraszają na otwarcie Miejskiej Strefy Kibica, która powstanie na stadionie MKS Skawa Wadowice. Przez cały weekend czeka nas mnóstwo atrakcji – od transmisji sportowych, przez turnieje piłkarskie, aż po koncerty i zabawy dla całych rodzin.

W piątek wieczorem zaplanowano uroczyste otwarcie strefy kibica, które rozpocznie się o 19:00 zabawą taneczną z DJ-em. Następnie o 20:30 będzie można obejrzeć ceremonię otwarcia Euro 2024, a o 21:00 pierwszy mecz turnieju: Niemcy vs Szkocja.

W sobotę emocje sportowe rozpoczną się już od rana. O 9:00 wystartuje III Memoriał Sławka Świstka, czyli turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2014 i młodszych. Po południu, o 15:00, odbędzie się turniej Skawa Cup dla dzieci z rocznika 2015 i młodszych. O tej samej godzinie będzie można obejrzeć mecz Euro 2024: Węgry vs Szwajcaria. Kolejne transmisje to: Hiszpania vs Chorwacja o 18:00 oraz Włochy vs Albania o 21:00. Dodatkowo, o 17:00 odbędzie się ostatnia kolejka V ligi: Skawa Wadowice vs Błękitni Modlnica.

Niedziela to dzień pełen rodzinnych atrakcji. Od 13:00 rozpocznie się piknik organizowany przez Wadovianę pod hasłem „Wadoviana wspiera, bawi, edukuje”. Na stadionie nie zabraknie gier, zabaw i animacji dla najmłodszych. O 15:00 wszyscy kibice będą mogli dopingować naszą reprezentację podczas meczu Polska vs Holandia. Po meczu, o 17:00, odbędzie się koncert Daniela Najbora i Emilii Cholewy. Na zakończenie dnia zaplanowano transmisje kolejnych meczów Euro 2024: Słowenia vs Dania o 18:00 oraz Serbia vs Anglia o 21:00.

Strefa kibica będzie funkcjonować przez cały czas trwania Mistrzostw Europy w piłce nożnej, od 14 czerwca do 14 lipca, a także podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, od 26 lipca do 11 sierpnia. W strefie znajdzie się klimatyczny ogródek utworzony przez Galicjankę, bogata oferta gastronomiczna, dmuchańce oraz różnorodne animacje dla dzieci. Pomiędzy transmisjami sportowymi planowane są turnieje sportowe na orliku, seanse kina plenerowego, zabawy taneczne oraz małe koncerty, w tym występ zespołu Baciary 13 lipca.

Wszystkie wydarzenia są współorganizowane i współfinansowane przez Gminę Wadowice, a wstęp do strefy kibica będzie bezpłatny. Nie przegapcie tej jedynej w swoim rodzaju okazji do wspólnego kibicowania i zabawy!


Opierając się na: Urząd Miejski w Wadowicach